Ofis registratori rahbariyati
11.11.2023 2024-06-14 16:12Ofis registratori rahbariyati
Ofis registratori boshlig‘i vazifalari
-Boshqarma ishini tashkil qilish, vazifalarni xodimlar o‘rtasida taqsimlash, yuklatilgan vazifalarni samarali va o‘z vaqtida bajarilishini ta’minlash;
-Boshqarma boshlig‘i tomonidan sektor xodimlarini mehnat va ijro intizomiga rioya etilishini nazorat qilish;
-sektorlarning barcha faoliyati va xodimlarini umumiy boshqarish;
-sektorlarning ish rejalarini tuzish va ularning ijrosini ta’minlash;
-sektorlarning maqsadidan kelib chiqib ta’lim muassasasida mutasaddi bo‘lgan
bo‘g‘inlar faoliyatini muvofiqlashtirish;
-O‘zbekiston Respublikasining ta’limga oid Qonunlari, Prezident Farmonlari, Farmoyishlari, Qarorlari, Vazirlar Mahkamasining Qarorlari, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining Hay’at Qarorlari, buyruqlari, yo‘riq xat, modemogramma va telefonogrammalarini, shuningdek, rektor buyruqlarini tegishli bandlarini bajarilishini ta’minlash;
-O‘quv muassasasi bilan Sog‘liqni saqlash boshqarmasi, viloyat sog‘liqni saqlash tashkilotlari, korxonalar, xususiy tibbiyot korxonalari va firmalar o‘rtasida yo‘nalish bo‘yicha manfaatli hamkorlik shartnomalarini tuzish va ularni amalga oshirini tashkil qilish
-HEMIS (hemis.tfi.uz), Moodle (moodle.tfi.uz) tfi. edupage.org/, student.tfi.uz, ta’lim platformalari va idoralararo yagona elektron hujjat aylanish mf.ijro.uz, edo.ijro.uz tizimidan foydalanish va nazorat qilish;
Buxoro davlat tibbiyot institutida dekanatlar, marketing bo‘limi, talabalar kadrlar bo‘limlarining ixchamlashtirilganli sababli Ofis registratori sektorlari boshliqlarining vazifalari fakultet dekani o‘rinbosarining lavozim vazifalariga tenglashtiriladi.